Lyžařský kurz 7. ročníky – 2024

Informace o náležitostech k lyžařskému kurzu 2024

Na kurz nahlášeno 44 účastníků z řad 7. ročníků. Vybavení ze zásob školy (běžky) bylo již přiděleno zájemcům Žáci, kteří se kurzu neúčastní, budou mít zajištěnu náhradní výuku.

Termín: 8. – 13. prosinec 2024

Odjezd: 8. 12. 2024 v 12:30 ze zastávky u školy skupina A, ve 14:30 skupina B – skupiny budou včas upřesněny

Návrat: 13.12. po 13 hod. odjezd z Deštného skupina A, v 15 skupina B

Ubytování: chata Šerlišský mlýn – Deštné

Cena: 3600,- ubytování, strava, doprava (detailní vyúčtování po ukončení kurzu)

1600,- na vleky – s sebou jako kapesné

Číslo účtu školy: 296809625/0300      – pouze 3600,- Kč ( platby od 1. prosince 2024) – platbu, prosím, identifikujte – např. Lyžařský kurz Novák

Vybavení : sjezdové a běžecké lyže /snowboard, přilba nutná, vhodné oblečení

Potřebné dokumenty:

1. Lékařské potvrzení o způsobilosti (některé děti ho mají z léta z tábora – stačí i 1 rok staré)

2. Potvrzení způsobilosti od rodiče – (dítě odjíždí na kurz zdravé + soupis léků a alergií)

3. Potvrzení o seřízení vázání na sjezdových lyžích (stačí dobrozdání rodičů, že byly lyže zkontrolovány odborníkem). Nejbližší servis: Michal Houdek, B. Němcové, Rychnov n.Kn, tel. 728814414,  Půjčovna a ski servis Deštné +420 777 150 929, Skiareál Šerlišský mlýn +420 777 190 335

4. Kartička zdravotní pojišťovny – stačí kopie

Případné dotazy a informace možno osobně: tel. 777144421, jan.soucek@zssolnice.cz

Doplňující informace:

Lyže doporučuji seřídit v odborném servisu. Při případném úrazu dítěte a následném plnění pojistné smlouvy ho může pojišťovna požadovat. Snowboard a běžky se seřídit nedají!

V úvodu lyžařského kurzu budou účastníci seznámeni se základními pravidly: ubytovací řád objektu, bezpečné chování na sjezdovce a vleku, základní pravidla pohybu v horském prostředí. Na kurzu jsou účastníci stále žáky školy, kdy se na ně vztahuje školní řád a vedoucí jsou odpovědni za jejich bezpečí. Při nerespektování pravidel či jejich úmyslném porušování bude jednotlivec vyloučen z kurzu bez možnosti finanční náhrady, na náklady rodičů bude dopraven domů a v dalších dnech se zúčastní řádné výuky v základní škole.

Co s sebou na lyžařský kurz:

Papíry:

1. Potvrzení lékaře – může být i z letního tábora – platí 1 rok. Prosím uvést alergie a léky, které dítě potřebuje – pokud je potřebuje
  2. Potvrzení o bezinfekčnosti – s podpisem rodiče, že dítě odjíždí na kurz zdravé
  3. Potvrzení o seřízení lyží – lze nahradit dobrozdáním rodiče: (Potvrzuji, že lyže mého dítěte …jméno příjmení…. byly řádně seřízeny v servisu. Datum, podpis)
  4. Kartička pojišťovny – stačí kopie

Výbava:

Peníze na vleky: cca 1600,-Kč – pokud možno ve sto a dvousetkorunových bankovkách nebo padesátky.

Drobné kapesné

Hygienické potřeby: kartáček, pasta, mýdlo, ručník, hřeben, dámské potřeby

Ochranné potřeby: krém na obličej, jelení lůj na rty

Léky – pokud nějaké musíte pravidelně užívat

„léky volně prodejné“ – cucavé bonbony na kašel, apod.

Pantofle

Pyžamo

Sjezdové lyže, hole, boty / snowboard, přilba, brýle

Běžecké lyže, hole, boty

Čepice

Rukavice – lepší více párů (i slabší na běžky)

Ponožky – více párů, do lyžáků nutné vysoké !

Jegorovy drtiče mrazu – kdo neví, co to je, zjistí si!

Oblečení na sjezdovky – bunda, oteplováky, nákrčáky, kukly

Oblečení na běžky – slabší – šusťáky

Spodní prádlo – více kusů

Trička, mikiny + oblečení na pobyt v chatě

Drobné hry – karty, kostky, pexeso, něco na psaní, apod.

Vosky na lyže – není nutno – beru školní

Ramínko – kdyby jich bylo málo na sušení oblečení

Telefony netřeba – na chatě není signál

Tablety a další elektronika netřeba